Loading Flash movie...
  Strona główna   www.lipnicamurowana.pl  
   
Podsumowanie 54 Konkursu Lipnickich Palm
i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego

Od 28 maja 2012 r. do 26 czerwca 2012 r. jest wyłożeny do publicznego wglądu projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lipnica Murowana oraz prognozy oddziaływania na środowisko.

 

Święto Truskawki w Rajbrocie - Zaproszenie

30.05.2012. 

 

Między nami pokoleniami:
Edukacja + Działanie = Rozwój

30.05.2012. 

Od czerwca do grudnia 2012 roku Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” realizować będzie projekt „MIĘDZY NAMI POKOLENIAMI: EDUKACJA + DZIAŁANIE = ROZWÓJ” dofinansowany z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

 

Międzyprzedszkolny
Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy

24.05.2012. 

23.05.2012 r. W Przedszkolu Samorządowym w Lipnicy Murowanej odbył się, Międzyprzedszkolny Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy po hasłem: „ aby język giętki powiedział wszystko co myśli głowa” Organizatorami konkursu byli: Miejskie Przedszkole nr 5 w Bochni, Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej oraz Doradca metodyczny Pani mgr Alicja Świątek.

Czytaj więcej...

 

„Program aktywizacji społeczno – zawodowej
mieszkańców gminy Lipnica Murowana”

24.05.2012. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej informuje, że w wyniku przeprowadzonego w miesiącu kwietniu bieżącego roku postępowania rekrutacyjnego wyłoniono sześć beneficjentek ostatecznych projektu systemowego „Program aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców gminy Lipnica Murowana”.

Czytaj więcej...

 

Uroczyste przekazanie umowy na zadanie
pn. „Budowa naturalnych przydomowych oczyszczalni
ścieków na terenie gminy Lipnica Murowana”

23.05.2012. 

Wójt Gminy Tomasz Gromala odebrał z rąk członka Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa umowę, na mocy której wybudowanych zostanie 14 przydomowych, naturalnych oczyszczalni ścieków. Gmina Lipnica Murowana znalazła się wśród 5 beneficjentów z powiatu brzeskiego i bocheńskiego, którzy w dniu dzisiejszym otrzymali umowy gwarantujące dofinansowanie.

Czytaj więcej...

 

Ogłoszenie Gminnego Domu Kultury

23.05.2012. 

W związku z nadchodzącym Świętem Truskawki w Rajbrocie i rozpoczęciem sezonu truskawkowego, Gminny Dom Kultury opracowuje ulotkę teleadresową plantatorów truskawek dla zainteresowanych ich zakupem. Ulotka ta będzie rozdawana na Święcie Truskawki 10 czerwca 2012 r, a także umieszczona na stronie internetowej kulturalipnica.pl. Wszyscy, którzy chcieliby, aby ich dane kontaktowe znalazły się na ulotce proszeni są o przesłanie adresu oraz nr telefonu na pocztę kulturalipnica@wp.pl, dostarczeniu bezpośrednio do biura Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej lub na Świetlice Wiejskie w poszczególnych wsiach naszej gminy do dnia 6 czerwca 2012 r.

 

Patriotyczna Majówka na Mulowcu

21.05.2012. 

Zbliżająca się 4 rocznica odsłonięcia płyty upamiętniającej tragiczne wydarzenia z listopada 1944 roku, jakie miały miejsce w Rajbrocie na Mulowcu była okazją do wspomnienia losu młodych bohaterów, którzy poświęcili swoje życie oddając je za Ojczyznę.

Czytaj więcej...

 

"Matematyczny Kangurek"

21.05.2012. 

Wzorem lat poprzednich w Publicznej Szkole Podstawowej w Rajbrocie odbył się konkurs dla klas młodszych „Matematyczny Kangurek”. Tym razem w zmaganiach konkursowych wzięli udział także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej. Zadania wcale nie były łatwe, ale wszyscy uczestnicy bardzo się starali, żeby rozwiązać ich jak najwięcej.

Czytaj więcej...

 

"Przez zabawę do wiedzy - z fizyką na Ty"

21.05.2012. 

Dnia 14 maja odbył sie szkolny konkurs fizyczny "Przez zabawę do wiedzy - z fizyką na Ty", w którym uczestniczyło dziesięć drużyn dwuosobowych. Każda drużyna miała przygotować album ilustrujący zjawiska fizyczne oraz doświadczenie fizyczne lub chemiczne. Spośród wszystkich uczestników zostały wyróżnione trzy zespoły, które reprezentowały nasza szkolę w etapie międzygminnym.

Czytaj więcej...

 

4 rocznica odsłonięcia płyty na Mulowcu

19.05.2012. 

Płyta pamięci na Mulowcu to znak czasu wskazujący miejsce tragicznej śmierci partyzantów AK poległych tu z rąk niemieckiego okupanta. 31 maja 2008 r. płytę, która powstała z inicjatywy prezesa Koła Gminnego Kombatantów AK Stanisława Wieciecha oraz radnych z Rajbrotu, odsłonili towarzysze walk z okresu II wojny światowej, byli żołnierze podziemnego państwa polskiego. W listopadową noc 1944 roku Niemcy otoczyli pod Kobyłą zabudowania Wawrzyńca Odrońca, gdzie przebywali ówcześnie na kwaterze partyzanci. W spalonym domu śmierć poniosło 2 partyzantów oraz gospodarz Wawrzyniec Ordoniec, kolejnych 3 zastrzelonych zostało w trakcie ucieczki z palącego się domostwa. Na granitowej płycie napisano: Pamięci partyzantów 16 p.p. AK Grupy „Limbicza” poległych 23 XI 1944 w Rajbrocie na Mułowcu z rąk faszystów dywizji SS-Galizien. W przededniu kolejnej rocznicy odsłonięcia płyty, Gminny Związek Kombatantów, Rada Gminy oraz Wójt Gminy zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość, która rozpocznie się mszą świętą przy płycie o godzinie 14:30 w niedzielę, 20 maja.

 

Ogłoszenie

18.05.2012. 

Ogłoszenie Wójta Gminy Lipnica Murowana z dnia 18 maja 2012 r. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lipnica Murowana oraz prognozy oddziaływania na środowisko, sporządzonej do w/w projektu w dniach od 28 maja 2012 r. do 26 czerwca 2012 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) w Urzędzie Gminy Lipnica Murowana, w godzinach pracy Urzędu.

Czytaj więcej...

 

Nauka pływania z dotacją Ministerstwa Sportu
i Turystyki oraz Gminy Lipnica Murowana

17.05.2012. 

Rozpoczął się cykl zajęć z nauki pływania skierowany do dzieci ze szkół podstawowych z Lipnicy Murowanej i Rajbrotu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów ze Stowarzyszenia Sportowego „Wodnik”, które otrzymało na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Lipnica Murowana. W ramach projektu pn. „Mały WODNIK umie pływać!” zapewniony jest dowóz dzieci na pływalnie, wejście na basen, instruktorzy pływania, sprzęt do nauki pływania oraz opieka nauczyciela. Wszystkie działania świadczone są nieodpłatnie, koszty pokrywane są w ramach pozyskanych dotacji.

Czytaj więcej...

 

XVII Sesja Rady Gminy - zaproszenie

11.05.2012. 

Dnia 15 maja 2012 roku (wtorek) o godz. 9:00 w sali Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, odbędzie się XVII Sesja Rady Gminy Lipnica Murowana. Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej...

 

Piłkarski dzień sportu w Rajbrocie

11.05.2012. 

W dniu 01.05.2012 r. na Kompleksie Boisk Orlik 2012 w Rajbrocie odbył się piłkarski dzień sportu. W sportowych zmaganiach udział wzięły 3 drużyny liczące po ośmiu zawodników (pięciu w polu + bramkarz oraz dwóch rezerwowych) z okolicznych miejscowości: Tymowa, Bytomsko i drużyny z Rajbrotu.

Czytaj więcej...

 

Janusz Knopt zaprasza na Rajd Mazowiecki

11.05.2012. 

Janusz Knopt i Łukasz Jastrzębski przed trzema tygodniami udanie zadebiutowali w Hondzie Civic Type R podczas Rajdu Świdnickiego, zdobywając trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej RPP. Nadszedł czas na kolejny start, tym razem w Kozienicach, które stanowią bazę 10. Rajdu Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

 

Wystawa „Plener artystyczny”

11.05.2012. 

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy „Plener artystyczny”. Fotografie można oglądać w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej do końca maja 2012 r., w godz. od 8:00 do 16.00. Galeria powstała w ramach działania „Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja PROW na lata 2007 – 2013”.

Czytaj więcej...

 

Druga rocznica poświęcenia Krzyża Powstańców

7.05.2012. 

Dwa lata temu na Piekarskiej Górze, odbyło się poświęcenie odnowionego Krzyża Powstańców Styczniowych. W tym roku ponownie zebrali się tam mieszkańcy Iwkowej, Lipnicy i Rajbrotu.

Czytaj więcej...

 

Zmagania z pięknym pismem

7.05.2012. 

We współczesnym świecie opanowanym przez komputery i inne urządzenia elektroniczne pragniemy porozumiewać się szybko i na duże odległości. Tradycyjne korespondowanie i przelewanie myśli na papier odchodzi w zapomnienie. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy pochylając się nad czystą kartą papieru zastanawiają się nad każdą literą, jej kształtem czy troszczą o właściwe rozplanowanie tekstu. To właśnie do nich, miłośników pięknego pisania ,adresowany jest Małopolski Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro, ”organizowany w Publicznym Gimnazjum im. Antoniny Prorokowej w Rajbrocie.

Czytaj więcej...

 

XXIII Przegląd Piosenki Religijnej - zapowiedź

7.05.2012. 

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają do udziału w XXIII Przeglądzie Piosenki Religijnej "o statuetkę św. Szymona", który odbędzie się w ramach uroczystości odpustowych w dniu 22 lipca 2012 roku. Zachęcamy solistów, duety, chóry, schole oraz zespoły instrumentalno-wokalne do udziału w tym muzycznym przedsięwzięciu. Na zgłoszenia czekamy do 12 lipca 2012r.
Regulamin   Karta zgłoszenia

 

3 maja - Uroczystość

28.04.2012. 

Samorządy Gmin Iwkowa i Lipnica Murowana, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej, Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej oraz Kombatanci zapraszają na kolejne Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji, które będą miały miejsce 3 maja 2012 r. pod Krzyżem Powstańców na Piekarskiej Górze w Iwkowej.
O godzinie 14 zgromadzeni pod Krzyżem posłuchamy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Iwkowskiej Orkiestry Dętej, następnie obejrzymy program patriotyczny przygotowany przez młodzież z Lipnicy Murowanej, a o godz. 15 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej.
Uroczystość ta to wspaniała okazja do integracji oraz manifestowania patriotyzmu i religijności mieszkańców gmin Iwkowa, Lipnica Murowana i innych. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Unijne środki na 14 przydomowych oczyszczalni

27.04.2012. 

                            
19 kwietnia Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów w ramach II naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt złożony przez gminę znalazł się wśród 76 projektów, ze 130 złożonych w województwie, które uzyskały akceptację i dotację. Wartość zadania pn. „Budowa naturalnych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Lipnica Murowana” to 208 105,16 zł, z czego 126 893 zł. to wsparcie z funduszy europejskich. Wysokość wsparcia stanowi 75% wydatków kwalifikowanych. W wyniku zebrań i złożonych wcześniej deklaracji zainteresowanych tym typem oczyszczalni ostatecznie zgłoszonych we wniosku zostało 14 naturalnych przydomowych instalacji, w tym jedna inwestycja gminna dla Ośrodka Edukacji w Borównej. Realizacja robót nastąpi po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim i wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym.

 

Janusz Knopt powrócił na rajdowe trasy i...
od razu wskoczył na podium

26.04.2012. 

Dużym sukcesem dla Lipnicko-Krakowskiej załogi Knopt-Jastrzębski zakończył się udział w 40 Rajdzie Świdnickim. Po ponad półtorarocznym rozbracie ze zmaganiami w Rajdowym Pucharze Polski załoga nie tylko przetestowała nowy samochód, ale także osiągnęła znakomity rezultat w postaci trzeciego miejsca w kategorii generalnej. Największe zaskoczenie, pewnie dla wszystkich łącznie z załogą Hondy, było wygranie od razu pierwszego odcinka specjalnego.

Czytaj więcej...

 

VI Gminny Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy
Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lipnicy Murowanej

25.04.2012. 

W dniu 22.04.2012 roku w Lipnicy Murowanej miał miejsce VI Gminny Zjazd Sprawozdawczo- Wyborczy w Lipnicy Murowanej, który obradował pod hasłem: "Człowiek jest najważniejszy" przy 71,92% frekwencji Delegatów.

Czytaj więcej...

 

Gminny konkurs
„Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”

25.04.2012. 

20 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Rajbrocie odbył się V gminny konkurs „Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego” dla klas I – III edukacji wczesnoszkolnej.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej i Rajbrotu. Na etapie gminnym rywalizowało 6 osób. Zawodnicy odpowiadali na pytania i wykonywali zadania.

Czytaj więcej...

 

Niezwykła lekcja historii

25.04.2012. 

Dnia 18 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Rajbrocie odbyła się niecodzienna lekcja historii. W murach naszej szkoły gościliśmy bowiem Prezesa Gminnego Koła Kombatantów, członka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Odział w Bochni por. Stanisława Wieciecha oraz wybitnego historyka, członka Kolegium IPN dr hab. Teofila Wojciechowskiego.

Czytaj więcej...

 

Liczna obsada na XIX Turnieju
Brydża Sportowego Par "O Lipnicką Palmę"

23.04.2012. 

W niedzielne przedpołudnie aż 50 zawodników z terenu Małopolski zawitało do Lipnicy na kolejny już turniej brydża sportowego. 25 par rywalizowało o puchary i nagrody ufundowane przez lipnicki samorząd. Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy oraz Prezes LZS Macierz przy współpracy z lipnicką sekcją brydża.

Czytaj więcej...

 

Oferta - Mały "WODNIK" umie pływać!

23.04.2012. 

Do Urzędu Gminy wpłynęła oferta Stowarzyszenia Sportowego "WODNIK" na upowszechnianie kultury fizycznej poprzez naukę pływania.

Czytaj więcej...

 

Konkurs na stanowisko Dyrektora

19.04.2012. 

Wójt Gminy Lipnica Murowana ogłasza konkurs
na stanowisko dyrektora:


1. ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ
2. ZESPOŁU SZKÓŁ W RAJBROCIE
3. PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RAJBROCIE

Czytaj więcej...

 

Warsztaty wokalne

19.04.2012. 

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej raz jeszcze serdecznie zaprasza na WARSZTATY WOKALNE. Zajęcia odbywają się co poniedziałek o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Warsztaty prowadzi Tomasz Pluta - wokalista i gitarzysta, współpracujący z wieloma popularnymi zespołami, artysta o mocnym wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Serdecznie zapraszamy.

 

XIX Turniej Brydża Sportowego Par „O Lipnicką Palmę”

18.04.2012. 

WÓJT GMINY LIPNICA MUROWANA
ORAZ PREZES LZS „MACIERZ”

zapraszają na

XIX Turniej Brydża Sportowego Par
„O Lipnicką Palmę”

który odbędzie się
22 kwietnia 2012 r. (niedziela) o godz. 1000
w budynku wielofunkcyjnym
w Lipnicy Murowanej (nad Remizą OSP)
Wpisowe: 20 zł od osoby, zniżki dla kobiet i seniorów,
młodzież szkolna bez opłat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Kontynuacja prac rekultywacyjnych na terenie
składowiska odpadów w Lipnicy Murowanej

16.04.2012. 

Późną jesienią 2011r. rozpoczęto wykonywanie właściwych prac związanych z rekultywacją składowiska odpadów w Lipnicy Murowanej. Prace te rozpoczęto od przemieszczenia odpadów i uformowania górnej ich warstwy do określonych w projekcie rzędnych. Roboty rekultywacyjne przerwano na okres zimy i rozpoczęto je ponownie pod koniec marca tego roku.

Czytaj więcej...

 

SKANGUR z lipnickim wokalistą
wydał nową płytę

16.04.2012. 

Miło jest nam poinformować iż na rynku muzycznym pojawiła sie nowa płyta krakowskiego zespołu SKANGUR, którego wokalistą jest nasz rodak Kamil Grabarz, mieszkaniec Lipnicy Murowanej. Dla jeszcze nie wtajemniczonych, grają oni muzykę rockową z elementami reggae i ska czyli mocno rockowo brzmienie z wyraźnie zaznaczoną sekcją dętą.

Wiecej informacji o zespole i zdjęć z koncertów mozna znaleźć na: www.skangur.pl jak również na profilu stworzonym przez fanów: www.facebook.com/fpskangur - gdzie można śledzić najświeższe informacje z działalności zespołu.

 

Umowa na „Schetynówkę” w Rajbrocie podpisana

10.04.2012. 

21 marca podpisana została umowa na realizację inwestycji pn. „Przebudowa, budowa oraz remont ciągu dróg powiatowych nr 1447K Muchówka-Porąbka Iwkowska, 2075K Lipnica Murowana-Żegocina, 2095K Trzciana - Łąkta Górna”. Prace budowlane wykonywane będą przez Firmę Bud-Dróg i rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja a zakończą w sierpniu tego roku.

Czytaj więcej...

 

Umowa z Wojewódzkim Urzędem Pracy podpisana

10.04.2012. 

5 kwietnia Wójt i Skarbnik Gminy podpisali w Krakowie umowę zobowiązującą do utworzenia 2 miejsc pracy w ramach projektu „KONSERWATOR – program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia. W ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uczestnicy projektu zostaną zatrudnieni na okres co najmniej 6 miesięcy a pracodawca zobowiązany jest do utrzymania zatrudnienia w określonym czasie. Kwota refundacji za jeden miesiąc zatrudnienia subsydiowanego uczestnika projektu wynosi 2 205 zł. Okres objęty refundacją trwa maksymalnie 6 miesięcy.

 

Zawiadomienie

10.04.2012. 

Wójt Gminy Lipnica Murowana zawiadamia, że na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Lipnicy Murowanej został wywieszony wykaz nieruchomości własności Gminy Lipnica Murowana przeznaczonych do dzierżawy, obejmujący działki rolne nr 186 o pow. 0,25 ha i cz. 666/6 o pow. 0,28 ha położone w Lipnicy Murowanej.

 

Ponad 470 tysięcy złotych z Województwa
na chodnik w Lipnicy Dolnej

5.04.2012. 

26 marca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę poprzez którą powierzył Gminie realizację zadania p.n. „ Budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Lipnicy Dolnej przy drodze wojewódzkiej nr 966 Wieliczka – Tymowa ( strona prawa ) odc. 240 km (0+030-0+661,33)”. Województwo przeznaczy także na to zadanie środki finansowe w wysokości 470 597,74 zł.

Czytaj więcej...

 

Obchody Dnia Patrona
Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej

5.04.2012. 

4 kwietnia w XIII rocznicę śmierci odbyły się obchody Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej – ks. Stanisława Wiśniowskiego. Najpierw uczniowie wraz z całym gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi wzięli udział we mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap., a następnie udali się do budynku Zespołu Szkół gdzie mogli obejrzeć specjalny program artystyczny.

Czytaj więcej...

 

„Mały Raj” w Bukowinie Tatrzańskiej

4.04.2012. 

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej to wielkie przeżycie dla organizatorów, uczestników i gości. Wcześnie rano z prószącym śniegiem przyjechaliśmy z Rajbrotu na lipnicki rynek, aby pokazać nasze piękne stroje tańcząc Krakowiaka, Polkę i śpiewając piosenki. W tym roku nasz zespół „Mały Raj” na lipnickiej scenie gościł bardzo krótko, gdyż mieliśmy udać się do Bukowiny Tatrzańskiej reprezentując naszą gminę.

Czytaj więcej...

 

Podsumowanie 54. Konkursu Lipnickich Palm
i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego

3.04.2012. 

Niedziela Palmowa to dla Lipnicy szczególny dzień. Łokietkowy Gród wita tysiące turystów, a kolorowe wstążki zwiewnie powieją na lipnickich palmach sięgających nieba.

Już po raz 54 rekordowo wysokie palmy stanęły na lipnickim rynku, zdobiąc pomnik patrona tej Ziemi – św. Szymona. Do konkursu mogły jednak przystąpić tylko te tradycyjne wykonane z naturalnych surowców i technicznie spełniające wymogi regulaminu. Pomimo, że pogoda nie sprzyjała konkursowi, palm nie zabrakło, a silny wiatr i śnieg nie zdołały uszkodzić żadnej palmy.

Czytaj więcej...

 

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
„Na Śliwkowym Szlaku”

3.04.2012. 

Zarząd Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. tj. środa o godzinie 16.30 w Domu Strażaka w Jurkowie (gmina Czchów)

Czytaj więcej...

 

„Program aktywizacji społeczno – zawodowej
mieszkańców gminy Lipnica Murowana”

2.04.2012. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej informuje, że w okresie od 01.04.2012r. do 30.04.2012r. przeprowadzona zostanie rekrutacja do kolejnej już edycji projektu systemowego „Program aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców gminy Lipnica Murowana” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

 

QR kody w Lipnicy Murowanej.
Nowoczesny przewodnik po zabytkach Lipnicy
w Twojej komórce - nawet po Japońsku.

30.03.2012. 

W piątek 30 marca w Lipnicy Murowanej uruchomiono mobilny przewodnik ułatwiający zwiedzanie turystom. Każdy posiadacz smartfonu bądź innego urządzania przenośnego z dostępem do internetu będzie mógł łatwo i szybko zdobyć dodatkowe informacje o atrakcjach turystycznych.

Czytaj więcej...

 

"Koncert na organy i waltornię"

30.03.2012. 

 

Podsumowanie happeningu
"Lipnickie Palmy w Krakowie"

28.03.2012. 

W niedzielę 25 marca - młodzież z Zespołu Szkół w Rajbrocie tradycyjnie udała się z lipnickimi palmami do Krakowa, aby promować nasze lokalne zwyczaje oraz zapraszać na 54 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Mecenasem happeningu był Hotel Polski „Pod Białym Orłem” w Krakowie, który od lat wspiera konkurs oraz gości naszą młodzież.

Czytaj więcej...

 

"Lipnicka Palma w tradycji i kulturze"
- podsumowanie warsztatów

28.03.2012. 

W dniu 21 marca instruktorzy z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej na zaproszenie Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie przeprowadzili warsztaty regionalne „Lipnicka Palma w tradycji i kulturze”. W warsztatach uczestniczyły wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunami. Dzieciaki obserwowały jak powstaje tradycyjna lipnicka palma, dowiedziały się o jej symbolice w tradycji ludowej, a następnie mogły samodzielnie wykonywać bibułowe kwiaty i przystroić palmy.

Czytaj więcej...

 

Informacja

26.03.2012. 

W czwartek, 29 marca 2012 r. w ramach planowego treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania o godzinie 18.00 zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe na terenie Gminy Lipnica Murowana .

Trening zostanie przeprowadzony w celu sprawdzenia stanu technicznego urządzeń alarmowych. Próba będzie miała charakter ćwiczebny i nie będzie związana z wystąpieniem żadnego zagrożenia, w związku z czym Urząd Gminy Lipnica Murowana prosi mieszkańców o niepodejmowanie w związku z alarmem żadnych działań.

 

XVI Sesja Rady Gminy - zaproszenie

23.03.2012. 

Dnia 26 marca 2012 roku (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, odbędzie się XVI Sesja Rady Gminy Lipnica Murowana. Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej...

 

Warsztaty wokalne

23.03.2012. 

 

Akcja - sprzątanie Uszwicy

21.03.2012. 

Sołtys wsi Lipnica Murowana - Grzegorz Sienkiewicz - zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejną już akcję sprzątania koryta rzeki Uszwica. Odbędzie się ona w sobotę, 24 marca. Zbiórka o godz 14:30 koło Kościółka Św. Leonarda.

 

Promocja Lipnickich Palm w Krakowie

21.03.2012. 

W niedzielę 25 marca - młodzież z Zespołu Szkół w Rajbrocie tradycyjnie uda się z lipnickimi palmami do Krakowa, aby promować nasze lokalne zwyczaje oraz zapraszać na 54 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Mecenasem happeningu jest Hotel Polski „Pod Białym Orłem” w Krakowie

Czytaj więcej...

 

Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej
siatkarską potęgą w powiecie!

19.03.2012. 

Duma Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej, tak od 10 lutego mówi się o grupie chłopców, którzy wywalczyli I miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej w Bochni.

Jakub Więcław, Artur Burdak, Eugeniusz Cygan, Mateusz Krzak, Damian Strugała, Daniel Żołna, Grzegorz Sowa, Krzysztof Przybyłko to bohaterowie zawodów w Bochni. Po zwycięskim meczu z Żegociną obronili mistrzostwo powiatu z zeszłego roku.

Czytaj więcej...

 

Wznowienie wydawnictwa filmu promującego
bogactwo historyczno-kulturowo przyrodnicze
Gminy Lipnica Murowana

19.03.2012. 

Zarząd Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego wznowił wydanie filmu promującego bogactwo historyczno-kultorowo przyrodnicze Gminy Lipnica Murowana. Film przybliża odbiorcy wymiar i bogactwo człowieka, czar folkloru, urok pogórza na tle prastarej historii. Film jest w polsko - angielskiej wersji językowej. Zainteresowanych filmem prosimy o kontakt na adres: info.psks@interia.pl
Zarząd Podgórskiego Stowarzyszenia
Kulturalno Społecznego

 

Warsztaty Regionalne
"Lipnicka palma w tradycji i kulturze"

19.03.2012. 

 

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

14.03.2012. 

Automobilklub Krakowski przygotował na 10 i 11 marca Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W pierwszym dniu imprezy (w sobotę) został rozegrany 2 Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów.

Zawody odbyły się w myśl regulaminów KJS na trasach w pobliżu Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga. W Zespole Sędziów Sportowych zasiadł znany wszystkim zawodnik, Maciej Steinhof.

Czytaj więcej...

 

Terminy Zebrań Wiejskich

8.03.2012. 

11 marca 2012 r.
Lipnica Murowana - Gminny Dom Kultury - godz. 10:00
Rajbrot - WDL - godz. 12:00
Borówna - Ośrodek Edukacji - godz. 14:45
18 marca 2012 r.
Lipnica Dolna - WDL - godz. 14:00
Lipnica Górna - godz. 17:00

Proponowany porządek Zebrań Wiejskich:
1. Sprawozdanie z realizacji zadań i budżetu Gminy Lipnica Murowana za rok 2011 oraz przedstawienie głównych kierunków działania na rok 2012.
2. Sprawozdanie z działalności Sołtysa za rok ubiegły.
3. Sprawy bieżące Sołectwa.

 

Spotkanie organizacyjne z twórcami lipnickich palm

8.03.2012. 

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zaprasza twórców lipnickich palm biorących udział w Konkursie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 12 marca 2012 roku o godz. 18.00 w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Celem spotkania będzie omówienie kwestii związanych z regulaminem, organizacją i przebiegiem Konkursu.

 

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej
w Lipnicy Dolnej

8.03.2012. 

W sobotę dn. 3 marca 2012 w pięknej sali Wiejskiego Domu Ludowego w Lipnicy Dolnej odbyło się Walne Zebranie OSP. W tym ważnym wydarzeniu oprócz druhów z OSP wzięli udział zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

 

850 tysięcy złotych dotacji
z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

6.03.2012. 

W ramach podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa Gmina Lipnica Murowana otrzyma 850 tysięcy złotych na remont 5 dróg. Jest to największa transza uzyskana z MSWiA jednorazowo przez Gminę, która prawie w pełni zabezpiecza wykonanie wnioskowanych zadań. Realizacja robót nastąpi po podpisaniu umów i wyłonieniu wykonawców co musi nastąpić przed 31 maja tego roku.

 

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej

6.03.2012. 

W dniu 2 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia patrona Publicznej Szkoły Podstawowej – Kazimierza Brodzińskiego.

W tym szczególnym dniu uczciliśmy kolejną rocznicę urodzin wybitnego romantyka. Przytaczając fragmenty Jego bogatej spuścizny literackiej uczniowie zwrócili uwagę na to, iż mimo trudnego życia nigdy się nie poddał, potrafił walczyć i osiągnął sukces.

Czytaj więcej...

 

"Młodzież zapobiega pożarom"

6.03.2012. 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W dniu 2.03.2012 r. w Gminie Lipnica Murowana odbyły się eliminacje gminne.

Czytaj więcej...

 

Konkursu Fotograficzny - „Palmowa Lipnica”

5.03.2012. 

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej już po raz drugi organizuje Konkurs Fotograficzny - „Palmowa Lipnica”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, a także tych, którzy po raz pierwszy chcieliby się zmierzyć z tym tematem, do wzięcia udziału w konkursie.

Na uczestników czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a także pobyt w jednym z pensjonatów w Lipnicy.

Zaproszenie   Regulamin   Karta Zgłoszenia

 

„20 lat Państwowej Straży Pożarnej
– jak nas widzą, tak nas malują”

1.03.2012. 

W dniu 28.02.2012r odbyły się eliminacje gminne XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem :
„ 20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują”

Organizatorem Konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Czytaj więcej...

 

„Pędzą, pędzą sanie…”
czyli „strażacki” kulig w Lipnicy Dolnej

29.02.2012. 

Inicjatorami oraz wykonawcami kuligu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej. Ta odchodząca (niestety) w zapomnienie zabawa zapustna miała miejsce w sobotę 19 lutego tegoż roku. Sam pomysł zrodził się w gronie strażaków, którzy postanowili przypomnieć dzieciom i rodzicom, że istnieje rozrywka lepsza i zdrowsza niż wszechobecny komputer.

Czytaj więcej...

 

„Lipnicka palma w tradycji i kulturze”
- Warsztaty Regionalne

28.02.2012. 

Dla wszystkich którzy chcą zobaczyć jak powstają lipnickie palmy oraz tych którzy nie mogą przyjechać w Niedzielę Palmową do Lipnicy Murowanej Gminny Dom Kultury przygotował warsztaty regionalne – "Lipnicka palma w tradycji i kulturze".

Warsztaty odbędą się w dniu 22 marca 2012r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak też grupy zorganizowane w ramach lekcji regionalnych.

Czytaj więcej...

 

Ponad 83 tysiące złotych ze środków Unijnych
na dodatkowe zajęcia dla dzieci z klas I-III
w Zespołach Szkół w naszej gminie.

27.02.2012. 

  

21 lutego Wójt Gminy podpisał w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie umowę na sfinansowanie działań skierowanych do najmłodszych uczniów z terenu gminy. Tym samym Gmina Lipnica Murowana przystąpiła do realizacji projektu pn. Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Lipnica Murowana „ Ja i moja przyszłość” realizowanego w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Czytaj więcej...

 

"Urządzanie i pielęgnowanie ogrodów przydomowych"

24.02.2012. 

 

Jak ostatki to ostatki!

22.02.2012. 

Z ostatnimi dniami karnawału nieodłącznie związany jest „Zapustny Przegląd Grup Cygańskich”. To niezwykle barwne wydarzenie organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Górnej na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Lipnica Murowana. Konkurs odbywający się już od kilkunastu lat wedle utartej tradycji w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej co roku przyciąga rzesze barwnych przebierańców oraz liczną publiczność.

Czytaj więcej...

 

Kolędowaliśmy w Bukowinie!

14.02.2012. 

9 lutego 2012 roku Grupa Kolędnicza „Kasztany” z Lipnicy Dolnej uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej organizowanym w ramach 40. Jubileuszowego „Góralskiego Karnawału”. Przepustką do wyjazdu było zajęcie pierwszego miejsca w kategorii grup dorosłych podczas XXX Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „o Lipnicką Gwiazdę”, który odbył się w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej 21-22 stycznia 2012 r.

Czytaj więcej...

 

"Wesołe Ferie 2012"

14.02.2012. 

Świetlice wiejskie z terenu Gminy Lipnica Murowana serdecznie zapraszają do udziału w „WESOŁYCH FERIACH”. W programach m.in.: warsztaty: teatralno-taneczne, tkackie, bibułkarskie, kulinarne, plastyczne, konkursy z nagrodami, piekarskie, wikliniarskie, Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego, bajkowe seanse, zajęcia o tematyce walentynkowej oraz zapustnej, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia ruchowe z wykorzystaniem hula-hop, zajęcia sprytnych rączek. Na czas ferii świetlice przygotowały specjalne programy:

Świetlice - plan zajęć      Zaproszenie

 

Konserwator 2012

10.02.2012. 

W związku z akceptacją wniosku złożonego w ramach projektu "KONSERWATOR" Gmina Lipnica Murowana znalazła sie wśród nielicznych jednostek, których propozycje zostały pozytywnie zaopiniowane i umieszczone na liście rankingowej ofert zatrudnienia subsydiowanego na rok 2012.

Informujemy, że do dnia 22 lutego 2012 r. prowadzona jest rekrutacja w ramach w/w projektu - programu aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia dla:
- robotnik gospodarczy - 2 osoby
- przewodnik turystyczny - Pracownik I stopnia
wykonujący zadania w ramach robót publicznych. Szczegóły poniżej.

Informacja o projekcie
Robotnik gospodarczy     Przewodnik

 

Cygańskie Zapusty

9.02.2012. 

Aby piękny, stary zwyczaj nie odszedł w zapomnienie już od kilkunastu lat Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej organizuje „ZAPUSTNY PRZEGLĄD GRUP CYGAŃSKICH”. W tym roku widowisko w czasie którego na scenie zaprezentują się grupy z terenu naszej Gminy odbędzie się 19 lutego 2012 roku od godziny 16.00 w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej.

Plakat - Zaproszenie

 

Zmiany w rejestrze działalności regulowanej
w zakresie odbierania odpadów

9.02.2012. 

Wójt Gminy Lipnica Murowana uprzejmie informuje, że w dniu 1 stycznia 2012r. weszły w życie zmiany do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w ramach których przedsiębiorca zamierzający na terenie Gminy Lipnica Murowana prowadzić działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, jest zobowiązany do uzyskania wpisu do rejestru działalności regulowanej.

Regulamin oraz wzory

 

Statystyczne badania rolnicze

8.02.2012. 

 

Zabawa Choinkowa
w Przedszkolu w Lipnicy Murowanej

8.02.2012. 

Na przełomie stycznia i lutego, Przedszkole w Lipnicy Murowanej organizuje tradycyjną „Zabawę choinkową”. Wszystkie przedszkolaki były przepięknie poprzebierane. Mogliśmy zobaczyć wiele bajkowych postaci m.in.: wróżkę, spiderman'a, kościotrupa, motylka, batman'a, strażaka oraz wiele wiele innych.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii z tego wydarzenia.

Galeria Zdjęć

 

Nauka gry na instrumentach muzycznych
w Gminnym Domu Kultury

7.02.2012. 

 

Podsumowanie sezonu przez rajdowców
z Bocheńskiej Grupy Rajdowej KBC

3.02.2012. 

Kolejny sezon rajdowy rozpoczęty. Tymczasem rajdowcy zrzeszeni w Bocheńskiej Grupie Rajdowej podsumowali sezon 2011 mutimedialnym montażem swoich całorocznych zmagań, które dzięki ich inspiracji i organizacji miały miejsce także w Lipnicy. Zapraszamy do obejrzenia filmików oraz kibicowania na trasach w sezonie 2012. Gmina Lipnica Murowana po raz kolejny obejmuje patronatem starty Lipniczanina Łukasza Mrożka, życząc bezpiecznej rywalizacji i sukcesów tak jemu jak i całej załodze KBC BGR. Podczas tegorocznych startów szukajcie herbu naszej gminy na jego samochodzie.

A z cyklu, przeżyjmy to jeszcze raz
- Bocheńska Grupa Rajdowa KBC 2011!

FILMY

 

Ostrzeżenie o silnych mrozach!

3.02.2012. 

W związku z prognozami Centralnego Biura Prognoz Meteoroologicznych informujemy o silnych mrozach, które mogą się utrzymywać do dnia: 13.02.2012r
ze szczególnym nasileniem do dnia: 4.02.2012r
Lokalnie przewiduje się temp. w podanym okresie nasilenia :
Minimalnie od - 31 oC do - 28 oC .
Maksymalnie -16o C do -13o C.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj więcej...

 

Budżet Gminy na 2012 rok przyjęty jednogłośnie

31.01.2012. 

30 stycznia na XV Sesji Rady Gminy Lipnica Murowana Radni zgodnie zagłosowali nad przyjęciem budżetu na 2012 rok. Jest to rekordowy budżet pod względem dochodów i wydatków, ponadto środki zaplanowane na inwestycje będą stanowić aż ok. 35% ogólnej kwoty wydatków. Projekt budżetu przygotowany przez Wójta Tomasza Gromalę został przedłożony Radzie oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej w listopadzie 2011 roku, po czym przedstawione zostały wnioski i uwagi Radnych oraz Kierowników Jednostek Organizacyjnych.

Czytaj więcej...

 

Przegląd Grup Cygańskich
Regulamin oraz Karta zgłoszenia

30.01.2012. 

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Górnej oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej jak co roku serdecznie zapraszają na "ZAPUSTNY PRZEGLĄD GRUP CYGAŃSKICH". Wydarzenie będzie miało miejsce 19 lutego 2012 roku (niedziela) w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej.

Na zgłoszenia grup chętnych do wzięcia udziału w Przeglądzie czekamy do 14 lutego 2012 roku. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne poniżej.

ZAPRASZAMY !

Karta zgłoszenia     Regulamin

 

Powrót do tradycji czyli...

30.01.2012. 

Noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez brać strażacką Lipnicy Dolnej, które w tym roku wypadło dnia 14 stycznia 2012 roku.

Tradycja tych spotkań sięga rzec można poprzedniego wieku i to co najmniej kilku dziesiątek lat. W tym czasie zmieniło się prawie wszystko oprócz organizatora oraz miejsca tego ważnego, zwłaszcza dla wsi wydarzenia kulturalnego.

Czytaj więcej...

 

XV Sesja Rady Gminy - zaproszenie
Sesja Budżetowa

26.01.2012. 

Dnia 30 stycznia 2012 roku (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, odbędzie się XV Sesja Rady Gminy Lipnica Murowana. Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej...

 

Dzień Babci i Dziadka 2012
Uroczyste akademie na terenie całej gminy

25.01.2012. 

19 stycznia 2012 r. o godzinie 10.00 w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Dolnej odbyła się pierwsza z cyklu uroczystych akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Kolejne miały miejsce w: Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej, Wiejskim Domu Ludowym w Rajbrocie, a ostatnia dnia 24 stycznia w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej.

Czytaj więcej...

 

Jubileuszowe kolędowanie już za nami...

25.01.2012. 

W sobotnie i niedzielne popołudnie scena Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej już po raz trzydziesty gościła kolędników na jubileuszowym XXX Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "o Lipnicką Gwiazdę". Dwudniowe przedsięwzięcie organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, a także Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej przyciągnęło nie tylko ponad 400 wykonawców prezentujących bożonarodzeniowe tradycje, ale także liczną publiczność wśród której znaleźli się mieszkańcy Gminy oraz goście z terenu całej Małopolski.

Czytaj więcej...

 

"Muzyka zaklęta w drewnie"
29 stycznia 2012 r. - godz. 17:00

25.01.2012. 

 

Międzynarodowy Turniej Szachowy
w Gnojniku

23.01.2012. 

Zbliża się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Czarnego Konia rozgrywanego w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gnojniku. Przyjmowanie do turnieju nastąpi w dniu 25.02.2012 od godz. 8:00.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w Turnieju proszeni są o zapoznanie się z jego regulaminem.

Czytaj więcej...

 

O Przeglądzie Grup Kolędniczych w Radiu Kraków

18.01.2012. 

17 stycznia 2012 roku w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej zagościł Pan Jan Stępień - redaktor Radia Kraków Małopolska, które objęło patronat medialny nad jubileuszowym XXX Małopolskim Przeglądem Grup kolędniczych "o Lipnicką Gwiazdę". W tym też dniu zostały przeprowadzone wywiady z lipnickimi kolędnikami. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji powstałej w czasie spotkania w Lipnicy - w niedziele 22 stycznia w godzinach od 7.00-8.00.

 

Rekord nie tylko w palmach!

17.01.2012. 

W tym roku do udziału w jubileuszowym XXX Przeglądzie Grup Kolędniczych "o Lipnicką gwiazdę" zgłosiła się rekordowa ilość grup kolędniczych. W pierwszym dniu na scenie zaprezentuje się 12 grup dziecięcych oraz 10 młodzieżowych. W niedzielę swoje występy zapowiedziało 13 dorosłych grup kolędniczych. W czasie dwudniowego Przeglądu będziemy więc mieli okazję obejrzeć występy 35 grup kolędniczych, w skład których wejdzie ponad 400 uczestników z pięciu powiatów Małopolski

Czytaj więcej...

 

Stowarzyszenie "Na Śliwkowym Szlaku"
- Informacja o naborze wniosków

16.01.2012. 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie zaakceptował ramowy harmonogram terminów naborów wniosków w ramach Działania 4.1/413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" PROW 2007 - 2013 na okres styczeń 2012 - lipiec 2013.
W 2012 roku Stowarzyszenie "Na Śliwkowym Szlaku" planuje przeprowadzenie dwóch naborów: w czerwcu w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi", natomiast w październiku w zakresie "Małych projektów".
Środki niewykorzystane w przeprowadzonych naborach zostaną przesunięte na nabór rezerwowy w czerwcu 2013 r. Biuro Stowarzyszenia prowadzi bezpłatne konsultacje w zakresie przygotowania wniosków konkursowych.

Stowarzyszenie "Na Śliwkowym Szlaku"

 

Świąteczne spotkania w Rajbrocie

12.01.2012. 

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny dla wszystkich ludzi. Zatrzymujemy się na chwilę w pędzie codziennych spraw, by nie tylko przypomnieć sobie tajemnicę narodzenia Bożej Dzieciny, ale też po to, by dostrzec obok siebie drugiego człowieka. Odczuwamy wówczas potrzebę bliskości z rodziną, przyjaciółmi, a czasem z pozornie obcymi osobami.

W te szczególne świąteczne dni nikt nie chce i nie powinien być samotny. Aby poczuć magię Bożego Narodzenia, zjednoczyć się z bliźnimi ,organizuje się spotkania opłatkowe dla różnych grup zawodowych czy społecznych.

Czytaj więcej...

 

XXX Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych
Plakat - Zaproszenie

11.01.2012. 

W dniach 21-22 stycznia 2012 roku Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej wraz z Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz przy współpracy z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej organizuje jubileuszowy XXX Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "o Lipnicką Gwiazdę".

Czytaj więcej...

 

Uwaga Rolnicy !
zmiana terminu składania wniosków
o zwrot podatku akcyzowego

10.01.2012. 

Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej informuje, że w związku
z nowelizacją ustawy, od 2012 roku
wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, będą składane
w terminach od 1 do ostatniego dnia lutego oraz od 1 do 31 sierpnia.
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:

Czytaj więcej...

 

4900,71zł oraz 1,15 euro
dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

9.01.2012. 

Sztab Lipnica Murowana grał po raz pierwszy mimo XX letniej historii WOŚP. Kwestować zaczęliśmy kilka minut po godzinie 7, zarówno w Lipnicy Murowanej jak i w Rajbrocie. Prawie 5 tyś złotych jest wielkim sukcesem. Podziękowania należą się wolontariuszom, strażakom, wszystkim którzy bezinteresownie pomogli zorganizować finał oraz a może przede wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nie szczędzili grosza!!!

Czytaj więcej...

 

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Lipnicy Murowanej

4.01.2011. 

 


<ARCHIWUM>     

 
 

 Niedziela Palmowa 2012