Uniwersytet Trzeciego Wieku – pierwsze spotkanie
czwartek, 21 lutego 2013 08:12
19 lutego w Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbyło się spotkanie organizacyjno – założycielskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na terenie naszej gminy.
Inicjatywa utworzenia UTW zrodziła się z potrzeby uczestnictwa w życiu społecznym ludzi w wieku 50+, gdzie każdy z uczestników ma możliwość wpływania na kształt i wizerunek społeczności w której funkcjonuje. Organizatorzy przybliżyli obecnym ideę edukacji osób w wieku starszym, a zasady działania UTW omówił zaproszony na spotkanie Wójt Gminy Tomasz Gromala oraz Stanisław Kałamejka – członek grupy inicjatywnej.
W skład grupy osób, która przybyła do Domu Kultury weszli przedstawiciele różnych profesji i zainteresowań, którzy chcą podzielić się zaangażowaniem i pasją życia. Komitet Założycielski przeprowadził ankietę wśród osób zainteresowanych przynależnością do UTW. Opracowane wyniki będą brane pod uwagę podczas organizacji sekcji.
Oferta UTW zakłada uczestnictwo w różnych formach aktywności np.: nauka języków obcych, cykl wykładów, spotkania literackie, zajęcia sportowe, czy nauka obsługi komputera.
Poprzez swoją działalność członkowie UTW wysyłają do społeczeństwa sygnał: aktywność w życiu nie kończy się wraz z odejściem na emeryturę. To właśnie wtedy można oddać się bez reszty robieniu czegoś, co daje nam przyjemność oraz sprawia satysfakcję. Aktywność intelektualna i fizyczna daje także gwarancję sprawności, pogody ducha oraz chroni przed depresjami o czym wspomniał w swoim przemówieniu Stanisław Kałamejka. Kolejne spotkanie już 8 marca o godzinie 18:00.
W imieniu grupy inicjatywnej serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Uniwersytetu. Można tego dokonać codziennie w godz. 8-15 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 11.
