Pięknie i serdecznie zapraszamy na uroczystość jubileuszową 100-lecia Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej oraz 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 30 czerwca.

Zbiórka pododdziałów i orkiestry dętej będzie miała miejsce o godzinie 13:30 pod remizą OSP Lipnica Murowana, by następnie przemarszem udać się do Kościoła Parafialnego na Mszę św. o godzinie 14:00. Dalsza część wydarzenia będzie miała miejsce na placu przy Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Dolnej, gdzie o godzinie 15:45 nastąpi część oficjalna Jubileuszu. Nie może oczywiście zabraknąć koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, po którym na scenie gościnnie wystąpią także: Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Big Band Łososina Dolna, zaś zabawę taneczną dla wszystkich przybyłych poprowadzi Zespół Muzyczny „Watra”.

Organizatorami wydarzenia są: Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnicy Dolnej, Gmina Lipnica Murowana, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej. Honorowy patronat nad uroczystościami objął Wójt Gminy Lipnica Murowana – Pan Tomasz Gromala.

Zachęcamy do udziału! 

Materiał Gminnego Domu Kultury, źródło: https://kulturalipnica.pl/aktualnosci/jubileusz-100-lecia-strazackiej-orkiestry-detej-z-lipnicy-dolnej/