W imieniu Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, Wydawnictwa Regis oraz Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku” serdecznie zapraszamy 5 czerwca na promocję książki autorstwa Pana Czesława Anioła „Szlak węgierski. Z przeszłości do turystycznego poznawania”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:30 w sali widowiskowej GDK Lipnica Murowana.

Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka jest historyczną opowieścią, przewodnikiem po drogach szlaku węgierskiego oraz wożonych tymi drogami towarach – dobrach zmierzających z Królestwa Polskiego, a konkretnie z Krakowa do Węgier. Przebiegając myślami dzieje szlaku węgierskiego i współczesne jego odsłony, nie można nie zauważyć przemian, które zaistniały w ich obszarze. Lukę po dawnych pielgrzymach, kupcach, rycerzach wypełniają teraz turyści. Jest ich coraz więcej i coraz bogatszych poszukują doznań. Zwróćmy więc uwagę na nowe treści mogące skutecznie uzupełnić tę przestrzeń, czyniąc ją na powrót atrakcyjną. Niech stare i nowe wzajemnie się przeplata i ożywia wędrowcom dawne szlaki.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie i zdobycia autografu autora książki Czesława Anioła. Na środowe spotkanie zapraszamy również dzieci, które będą miały możliwość zdobycia autografu w wydanej przez Wydawnictwo Regis kilka miesięcy temu ciekawej książce pt. ZWIERZĄTKOWO również autorstwa Pana Czesława.

Materiał GDK w Lipnicy Murowanej.